Fotografia

Jak zrobić piękne zdjęcia psu? – Praktyczne porady

Wielbiciele zwierząt jak i także fotografii uwielbiają te dwie pasje łączyć oraz organizować swoim czworonożnym przyjaciołom sesje zdjęciowe. Chyba każda osoba, która posiada psa czy też kota zrobiła mu kilka przynajmniej ładnych zdjęć. Jednak wiele z nich na pewno nie wyszło zupełnie. Najczęściej pies się poruszy w momencie najmniej odpowiednim. Co więcej nie chce także spojrzeć w naszą stronę. Okazuje się, że nawet najbardziej posłuszny jak i także najbardziej inteligentny pies sprawiać może problemy podczas zdjęciowej sesji. O wyglądzie ostatecznym psa decydują także w dużej mierze umiejętności nasze, perspektywa odpowiednia oraz wybór sprzętu. Po długim spacerze również nie powinniśmy psa zabierać na sesję. Nie okazujmy zdenerwowania gdy zdjęcia nam nie wychodzą. Pies nasze zdenerwowanie od razu wyczuje. Zacznie się sam stresować i ujęcia kolejne nie udadzą się również. Pupila także nie powinniśmy przymuszać do robienia na siłę rzeczy, na jakie ochoty po prostu nie ma.

Zdjęcia robione ustawiając się na linii wzroku naszego psa

Zdjęcia najpiękniejsze psów najczęściej są robione ustawionym aparatem mniej więcej na samej wysokości ich oczu. Jeśli zatem chcemy uzyskać efekt naprawdę dobry, to nie powinniśmy fotografii robić stojąc. Aby ładne zdjęcia zrobić, to będziemy musieli usiąść, uklęknąć czy też nawet się położyć na ziemi.

Dostosowanie ustawienia aparatu do konkretnego rodzaju zdjęć

Do robienia zdjęć podczas biegania czy też zabawy może się okazać przydatny aparat, który umożliwia dobre przybliżenie widoku fotografowanego. Dzięki ogniskowej długiej nie będzie potrzeby biegania za psem czy czekania cierpliwie, aż na tyle blisko przybiegnie, aby zrobić mu zdjęcie idealne. Kluczowe także będą szybki autofokus oraz czas naświetlania krótki. Może i brzmi to skomplikowanie, ale naprawdę takowe nie jest. W przypadku zdjęć portretowych możemy po prostu włączyć opcję – zdjęcia portretowe. Nie jest to takie trudne.