Aparaty fotograficzne

Iphone 5s – Potężny aparat zawsze w Twojej kieszeni

Główną zaletą posiadania smartfona z aparatem jest jego poręczność, łatwość użycia oraz to, że jest zawsze do dyspozycji, dzięki czemu w szybki i prosty sposób możemy uchwycić niespodziewane, interesujące nas kadry. Mimo iż zazwyczaj brakuje mu do lustrzanki, to i tak zdjęcia, wykonane za jego pomocą, mogą być na prawdę dobrej jakości. Iphone 5s jest modelem wyposażonym w bardzo dobrej klasy aparat, za którego pomocą zrobione zdjęcia mają bardzo dużo szczegółów, dobry kontrast i bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Oddają otaczającą rzeczywistość jak najlepiej.

Specyfikacja aparatu w Iphone 5s

Iphone 5s posiada aparat tylni iSight (Sony Exmor-RS) o matrycy 8 megapikseli z przysłoną fotograficzną f/2.2. i pikselami o rozmiarze 1.5 µm. Jest wyposażony w podwójną diodę doświetlającą, złożoną z diody o zabarwieniu zimnym i diody o tonacji ciepłej, dzięki czemu zdjęcia z fleszem nie są prześwietlone a wyglądają znacznie bardziej naturalnie. Nagrywa wideo w jakości full HD, 120 Fps. Dodatkowo posiada drugą kamerę przednią o rozmiarze matrycy 2 megapiksele, która nagrywa filmy o rozdzielczości 720p w 30 kl./s. Ekran samego telefonu wynosi 4 cale.

Ustawienia i tryby

Oba aparaty Iphone 5s mają funkcję rozpoznawania twarzy, tryb HDR oraz stabilizację wideo. Oprócz tego oferuje on wybór proporcji zapisywanych zdjęć i filmów. Są nimi: 4:3, 1:1 i panorama. Wideo posiada interesujący tryb slow motion, czyli odtwarzanie filmu w zwolnionym tempie, co przy 120 kadrach wyświetlanych na sekundę sprawdza się znakomicie – film można zwolnić czterokrotnie, nie tracąc przy tym płynności obrazu. Iphone 5s umożliwia automatyczne wysyłanie zdjęć i filmów przez WiFi do iCloud i swoich urządzeń z iCloud. Znajdziemy w nim również ustawienia udostępniania i wyświetlania w galerii, siatkę kadrowania, wybór podwójnego zapisu zdjęcia przy trybie HDR (zapis zdjęcia z HDR i drugiego bez) i wiele innych.

Interfejs aparatu

Z pewnością stanowi on dużą zaletę i zasługuje na wyróżnienie. Jest on niezwykle prosty i przejrzysty, co w przeciwieństwie do skomplikowanych układów interfejsu w innych smartfonach, znacznie pozytywniej wpływa na komfort obsługi. Znaleźć w nim można przycisk wyzwalacza, efekty specjalne czyli tzw. filtry, przełącznik lampy błyskowej, przełącznik trybu HDR, przycisk zmiany pomiędzy aparatem przednim i tylnym oraz suwak, dzięki któremu możemy wybrać tryb zapisu zdjęć. Dodatkowe ustawienia aparatu i zdjęć znajdują się w menu ustawień telefonu.