Fotografia

Fotografia produktowa – Najczęstsze błędy

Fotografia produktowa to ostatnimi czasy bardzo popularna gałąź fotografii. Zdjęcia produktów, które są sprzedawane w sklepach internetowych jest zagadnieniem, któremu poświęcić musimy dużo uwagi. Okazuje się, że dobra fotografia produktowa ma wpływ na estetykę ogólną sklepu online. To one przyciągają klientów oraz zachęcają do zakupu. Obrazy dodatkowo przemawiają także do nas o wiele bardzie, a niżeli słowa. Zatem jak zrobić dobre produktowe zdjęcia? Na pewno nie możemy popełnić poniższych błędów. Zacznijmy od zbyt dużej rozdzielczości zdjęć. Wysoka rozdzielczość zarazem oznacza po prostu duży rozmiar pliku. To prowadzi do czasu dłuższego wczytywania strony sklepu. Jeśli dana witryna będzie ładowała się zbyt długo, to zniechęci to skutecznie klienta potencjalnego do dalszej wizyty oraz do zakupów. Warto używać zatem zdjęć o niższej rozdzielczości. Dodatkowo poddawać je powinniśmy kompresji. Istnieje cały szereg narzędzi, które na zmniejszenie fotografii pozwalają, a jednocześnie bez pogarszania jakości jej.

Produktowe zdjęcia słabej jakości

Fotografie niewyraźne, na których dostrzec jest ciężko szczegóły raczej nie zachęcają nas do zakupu. Na jakość produktowego zdjęcia ma nie tylko wpływ sprzęt, a więc sam rodzaj obiektywu czy też aparatu, ale także cały szereg aspektów innych, na które uwagę jednać musimy zwrócić. Na pewno jest to dobre oświetlenie. Mocne światło pozwala na wykonanie produktowego zdjęcia, które przedstawia wszystkie szczegóły przedmiotów sprzedawanych. Nie wystarczy również jedno źródło światła. Powinniśmy zainwestować najlepiej w kilka lamp oraz soft-boxy, które oświetlenie zmiękczają oraz sprawiają, że przedmioty nie rzucają ostrych oraz atrakcyjnych mało cieni.

Wybór tła

Kolejna kwestia to tło. Wyborem najlepszym będzie białe tło. Jest to tło najbardziej uniwersalne. Nie rzuca się także w oczy oraz nie odciąga uwagi klientów od samego przedmiotu, który znajduje się bezpośrednio na zdjęcie. Unikać powinniśmy kolorowego tła czy też tła jaskrawego. Nie może się na nim dziać zbyt wiele.