włosy
Coś dla ciała

Jak dbać o włosy latem?

To, że włosy wymagają szczególnej uwagi podczas lata wie większość z nas, ale czy każdy dba o to, aby na jesień nie były suche, zniszczone i pozbawione piękna?
Kwestia pielęgnacji wcale nie jest taka trudna jakby mogło nam się wydawać.

Przede wszystkim mitem jest, że częste mycie włosów może je zniszczyć, potrzebujemy do tego jednak odpowiednio dobranego szamponu, w czasie wakacji dobrym rozwiązaniem będzie nawilżający szampon. Dodatkowo ważne jest aplikowanie odżywki na długość włosów oraz końcówki, nie na skalp! Odżywka powinna być dobrana do każdej osoby indywidualnie, jednym bardziej mogą sprawdzać się olejki, z kolei innym maski nakładane na dłuższy czas.

Jeżeli farbujemy włosy warto pamiętać, iż sztuczny pigment w farbie nie chroni włosów tak jak jego naturalny, idealnym rozwiązaniem są więc mgiełki do włosów z filtrem UV, możemy także zaopatrzyć się w specjalne szampony i odzywki na okres wyjazdów w dużo cieplejsze i nasłonecznione miejsca.

Po wykąpaniu się  w słonej wodzie warto umyć włosy, aby opłukać je z nadmiaru soli, czy chloru. Bardzo ważne jest także, aby nie trzymać je zawinięte w ręczniku, ponieważ przez to włosy łamią się ze względu na otwarte łuski. Dodatkowo włosów nie należy suszyć promieniami słonecznymi, uwrażliwiamy tym samym strukturę włosów i wysuszamy je!

Po wakacjach czasami mimo wzmożonej pielęgnacji włosy wydają się suche, w takich momentach warto wybrać się na zabieg przeprowadzany przez profesjonalistę, dzięki któremu nasze włosy odżywią się i nabiorą ponownie blasku.
Warto czasami zainwestować w piękno naszych włosów – odpłacą nam swoim wyglądem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *