Praca

Uważaj na siebie w pracy

Wiele prac fizycznych wykonywanych dzisiaj jest pracami bardzo ciężkimi i obciążającymi ciało pracownika. Każdy z nas powinien pamiętać, że organizm jest jeden i powinno się o niego dbać szczególnie ze względu na to, że każde posiada pewne granice wytrzymałości, poza którymi lepiej jest się nie znajdować. Z wycieczenia czy z przemożenia się powstaje wiele chorób nawet przewlekłych, a także zwyrodnienia stawów i inne dolegliwości.

Najczęściej powstające dolegliwości

Nie tylko z przeciążenia, ale głównie z powodu niego powstaje przepuklina, która charakteryzuje się przede wszystkim bardzo silnym bólem w obszarze, w którym się pojawiła. Jest to też najczęściej ból, który silnie promieniuje na obszary znajdujące się wokół niej. Przepukliną nazywamy miękki guz przemieszczający się w pewnym obrębie ciała. Można rozróżnić przepukliny wewnętrzne oraz zewnętrze. Najczęściej diagnozowanymi przypadkami są przepukliny pachwinowe, udowe i pępkowe.

W jaki sposób można je leczyć?

Przepuklina jest bardzo poważną dolegliwością, dlatego jedynym na nią sposobem są operacje na przepuklinę. Schorzeń tego typu nie da się leczyć farmakologicznie, ponieważ jest to dolegliwość jakby mechaniczna, nie da się więc jej „naprawić” w żaden inny sposób. Także po odbyciu tego typu operacji należy bardzo na siebie uważać przez dłuższy czas. Nie wolno dźwigać ciężarów ani zbytnio się męczyć fizycznie, inaczej możliwe jest pojawienie się różnego rodzaju powikłań pooperacyjnych.

2 thoughts on “Uważaj na siebie w pracy

  1. Mój szwagier tak się doprawił w robocie, że w zasadzie do dzisiaj nie wydobrzał. Straszne paskudztwo, a pracodawcy jak zawsze – nic nie wiedzą…

  2. Faktycznie, jest to bardzo niebezpieczne zjawisko i trzeba na siebie uważać w zasadzie na każdym kroku. Wystarczy czasem jeden gwałtowniejszy ruch i człowiek będzie długo cierpiał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *