Przestrzeń życiowa

Stwórz swój mały raj na ziemi

Mieszkanie w bokach, nawet w tych nowoczesnych, przypomina często mieszkanie w klatce, w której nic nie jest nasze i w których nic nam nie wolno. Nie do końca tak jest, a jeśli jesteśmy szczęściarzami i posiadamy nawet niewielki balkon, jesteśmy w stanie stworzyć sobie swój mały, prywatny raj na ziemi. Wystarczy nieco wyobraźni, ponieważ aranżacje balkonów są w stanie zaskoczyć i zadziwić nawet największego sceptyka tego tematu. Projektowanie tarasów czy balkonów jest dzisiaj niemal tak samo poszukiwane i skomplikowane jak inne projekty, operuje się na znacznie mniejszej powierzchni, co zwykle jest sporym utrudnieniem dla projektanta.

Kawałek zieleni

Niektórzy szczęściarze posiadający jednorodzinne domki oraz spore podwórka decydują się na projektowanie ogrodów, dzięki którym są w stanie stworzyć na swojej posesji dowolną aranżację, nawet najbardziej egzotyczną. W przypadku niecodziennych gatunków roślin, które są posadzone, często konieczne są systemy nawadniania, które pozwolą nam na utrzymanie i wzrost wybranych przez nas roślin. Nawadnianie ogrodów to również doskonały sposób na utrzymanie soczyście zielonej i dorodnej trawy bez konieczności pamiętania o nawadnianiu i stania z konewką każdego dnia podczas upałów. Nieważne, jaki mamy skrawek ziemi dla siebie, ważne, żebyśmy czuli się tam jak u siebie oraz aby to miejsce było dla nas odskocznią od codzienności oraz trudnych spraw przerabianych od nowa każdego ranka w pracy.

2 thoughts on “Stwórz swój mały raj na ziemi

  1. Mam na balkonie taki mały ogródek,nawet udało mi się wyhodować pomidory w doniczce. Jakby nie te kilka krzaków, to bym chyba w tym blokowisku zwariowała.

  2. Może i balkon nie jest najlepszym miejscem na ogródek, ale człowiek żyjąc w mieście musi sobie jakoś radzić, a te kilka kwiatków jednak zawsze jakoś tam raduje oko…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *