Przestrzeń życiowa

Za co kochamy nowoczesne wnętrza

Nic dziwnego, że zmieniają się trendy obecne w dzisiejszej architekturze czy w kwestii wyposażenia i aranżacji wnętrz. Wraz z biegiem lat zmieniają się gusta oraz trendy, zmienia się również samo podejście do zagadnienia domu. Niegdyś dom był miejscem, w którym każdy miał swój kąt i pracował na swoje utrzymanie, a ze względów finansowych nie były one urządzane; posiadały zwykle jedynie konieczne umeblowanie. Meble nowoczesne to coś więcej niż tylko czysto funkcjonalne przedmioty.

Pojęcie salonu

W dawnych mieszkaniach nie znano takiego pojęcia, jak salon. Dom składał się zwykle z jednej izby, w której siedzieli wszyscy, także goście. Dzisiaj salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowani są wszyscy goście oraz rodzina podczas świątecznych spotkań. Meble do salonu są zwykle eleganckie i drogie, niejednokrotnie są to włoskie meble ze względu na swoją niebywałą elegancję i prestiż. Kanapy zamawiane do takich pokoi są zwykle skórzane, aby podkreślały jeszcze reprezentatywny charakter miejsca.

Kuchnie jakich nie znano

Także kuchnie zdecydowanie różnią się od siebie, ponieważ w dawnych kuchniach poza stołem czy ławą oraz piecem chlebom czy kaflowym nie było więcej sprzętów, a na blachach pieców wciąż coś się gotowało. Dzisiejsze wnętrza kuchni w niczym nie przypominają tamtych sprzed lat. Dzisiaj w kuchniach mamy stoły nowoczesne, przypominające nieraz blaty barowe, przy których stawiane są hokery barowe. Stoły często są jednocześnie kuchenką oraz przechowalnią różnego rodzaju, równie nowoczesnego sprzętu do gotowania.

2 thoughts on “Za co kochamy nowoczesne wnętrza

  1. Ja chyba jednak w dalszym ciągu wolę takie tradycyjne wnętrza, nie przekonują mnie te chłodne,nowoczesne plastiki i tworzywa sztuczne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *