Coś dla ducha

Podstawa każdej imprezy

Nie od wczoraj wiadomo, że podstawą dobrej imprezy rodzinnej jest DJ na wesele. Polacy uwielbiają dobrą zabawę nie tylko za sprawą spożywanych przy tej okazji trunków. Z tańcem jesteśmy związani w zasadzie od zawsze, chociaż niekoniecznie zdajemy sobie z tego sprawę. Już w zamierzchłych czasach taniec miał moc rytualną, potrafił zdziałać różne rzeczy, jeżeli był odpowiednio wykonywany. Taniec jest też oznaką radości i szczęścia, towarzyszy wszystkim tym, którzy chcą coś uczcić czy świętować wspólnie.

Imprezy taneczne kiedyś

Jeszcze nasi dziadkowie czy rodzice pamiętają potańcówki czy bale, na których zawsze obecny był konferansjer, zapowiadający kolejne piosenki, czytający dedykacje od zakochanych w sobie ludzi, czy prowadzący po prostu całą zabawę od jej początku aż do końca o świcie. Co prawda na potańcówkach nie byli obecni DJ na imprezę, to jednak orkiestra grająca podczas spotkania doskonale dawała sobie radę.

Imprezy dzisiaj

W kwestii tańca zmieniło się niewiele – sposób tańczenia oraz muzyka, dzisiaj DJ na osiemnastkę czy DJ na studniówkę puszcza raczej radowe czy dyskotekowe hity, to jednak podstawowa zasada nie zmienia się ani odrobinę – ludzie w dalszym ciągu lubią spędzać czas razem, tańcząc do ulubionych piosenek, śpiewając, ciesząc się z życia. Być może nasi dziadkowie nie potrafiliby się odnaleźć na nowoczesnej imprezie tanecznej, niemniej na pewno poczuliby wspólnego ducha i atmosferę, która takim wydarzeniom towarzyszy.

2 thoughts on “Podstawa każdej imprezy

  1. Pamiętam jak babcia opowiadała mi o potańcówkach, w których brała udział,kiedy jeszcze przed wojną mieszkała na wsi. Mówiła, że bardzo tęskni do tamtych czasów, że było zupełnie inaczej i jakoś spokojniej niż teraz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *