Coś dla ducha

Z czego słynie Anglia

Większość Polaków kojarzy Wielką Brytanię jedynie jako miejsce do możliwej emigracji zarobkowej; miejsce, do którego uciekali i nadal uciekają młodzi ludzie, nawet z wykształceniem, aby zarabiać więcej na tak zwanym zmywaku niż na posadzie, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas studiów. Anglia to jednak coś znacznie więcej.

Sławne uniwersytety

Chociaż najczęściej słyszy się jedynie o angielskim uniwersytecie w Oxfordzie i którego renoma znana jest na całym świecie, a przyjęcie do niego plasuje cię na liście największych szczęściarzy losu, to jednak nie jest on jedynym angielskim uniwersytetem. Są nawet takie miasteczka, w których stoją dwa inne. Edukacja w Anglii stoi na bardzo wysokim poziomie i mogą się przekonać o tym wszyscy ci, którzy tam ukończyli studia i wrócili pracować w Polsce. Dzięki takim studiom droga ich kariery jest jasna i klarowna.

Zabytki na miarę europejską

Anglia to nie tylko dobre zarobki i słynne uniwersytety, to również ciekawe miejsca pod względem turystycznym; perełki architektury pochowane po małych, angielskich miejscowościach czy ogromne molochy stojące w największych miastach tego kraju. Busy do Anglii są w stanie zapewnić transport w różne rejony tego kraju, zależne od potrzeb czy upodobań; niewielu pamięta, że Anglia jako wyspa ma stały kontakt z morzem, ma więc plaże, klify i urocze nadmorskie kurorty. W Wielkiej Brytanii w jednej wycieczce można połączyć zwiedzanie ciekawej historycznie architektury oraz wypoczynek na nadmorskiej plaży.

2 thoughts on “Z czego słynie Anglia

  1. Nie byłam jeszcze w Anglii, chociaż od lat planuję trochę tam pozwiedzać. Tyle, że najpierw nie miałam dość pieniędzy, a teraz nie jest tam raczej zbyt bezpiecznie.. I znowu trzeba poczekać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *