Coś dla ducha

Pies nie potrzebuje wiele do szczęścia

Nie musimy się powstrzymywać, jeśli kochamy psy i mieszkamy w mieszkaniu w bloku. Miasta dzisiaj przygotowane są na trzymanie czy hodowanie różnego rodzaju zwierząt. Aby posiadać psa nie trzeba mieć specjalnych zezwoleń – trzeba mieć chęć oraz poczucie odpowiedzialności. Pies zwykle nie oczekuje od nas więcej, niż tylko miłości i zainteresowania. Czasem przyda się też na początek kilka wskazówek.

Miejsce dla psa w mieszkaniu

Trzymając psa w domu musimy pamiętać o kilku zasadach: przede wszystkim zwierzak musi posiadać miejsce, które będzie tylko dla niego; chodzi tu o posłanie albo legowisko, w którym będzie mógł spokojnie spędzać czas, kiedy będzie czuł się z jakiegoś względu zagrożony lub coś spsoci. Mus to być miejsce, w którym nie będzie karcony za swoje przewinienia, jeśli takie będą. To ważne, ponieważ pies w innym przypadku może stać się niespokojny czy nawet znerwicowany.

Zadbaj odpowiednio o swojego pupila

Niektóre akcesoria dla psów będą konieczne, jeśli będziesz chciał na przykład wychodzić z psem na spacer. Na przykład kaganiec jest obowiązkowym elementem, jeśli chcemy chodzić z naszym psem po zatłoczonych ulicach czy deptakach lub parku, konieczny jest także przy poruszaniu się środkami komunikacji publicznej. Na spacerze przydadzą się nam również smycze, ułatwiające panowanie nad mniej posłusznymi psami; dają nam też możliwość odciągnięcia zwierzęcia, jeśli inny pies zbytnio się zainteresuje naszym. Podobnie obroże – są wręcz niezastąpione podczas spacerów.

2 thoughts on “Pies nie potrzebuje wiele do szczęścia

  1. Dobrze mówicie, trzeba pamiętać o legowisku dla psa, bo bez tego pies nie wie, gdzie się ma podziać jak się czegoś wystraszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *