Przestrzeń życiowa

Kuchnie wczoraj

Aranżacja wnętrz zmieniła się ogromnie na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. W naszych domach rodzinnych najczęściej znajdowały się w kuchniach piece kaflowe oraz piece chlebowe, które jak ognisko domowe – nigdy nie wygasały, zawsze dawały ciepło i poczucie, że jest się w domu. Zawsze też na blasze coś cicho pyrkotało w dużych garnkach. W miastach z kolei widać było więcej przepychu, a mniej funkcjonalności. Pokoje ogrzewane były jeszcze tradycyjnie, piecami, więc to też wpływało na wygląd i zagospodarowanie pomieszczeń.

Kuchnie dzisiaj

Zawsze jest tak, że na przestrzeni lat zmieniają się przyzwyczajenia, gusta a także trendy i widać to na każdym kroku, nie tylko w kwestach architektonicznych czy dekoratorskich. Meble kuchenne są dzisiaj często bardzo modernistyczne, nieraz nawet futurystyczne czy awangardowe, nie znajdują się uznania u starszych pokoleń. Nowoczesne meble również nie zawsze pełnią tylko jedną funkcję, zdarzają się stoły, które zajmując centralne miejsce kuchni są również blatem do przygotowywania potraw, mają wbudowaną kuchnię indukcyjną, a boki są zaaranżowane na szafki i szuflady, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Jak sobie radzić z niestandardowymi pomieszczeniami?

Mieszkania dzisiaj nie zawsze muszą wyglądać identycznie; zdarzają się mieszkania dzielone z większych albo o nietypowych kształtach powodowanych linią frontową budynku. W takich przypadkach standardowe meble mogą po prostu nie pasować rozmiarowo. Idealnym wyjściem są meble na wymiar, które zostają dopasowane idealnie.

2 thoughts on “Kuchnie wczoraj

  1. W swoim pierwszym mieszkaniu miałam meble kupione pod wymiar i teraz jakoś nie potrafię sobie wyobrazić żadnych innych.

  2. Nie ma lepszego sposobu na idealne zagospodarowanie przestrzeni jak właśnie meble robione pod wymiar. Spróbowałam i nie żałuję, przynajmniej jestem teraz w stanie pomieścić bliźniaki i wszystkie ich rzeczy w niezbyt dużym pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *