Praca

Praca spedytora międzynarodowego

Transport krajowy oraz międzynarodowy to dzisiaj najlepiej rozwijająca się gałąź przemysłu, przynosząca ogromne zyski. Jest to jednak bardzo ciężka i wymagająca praca w zasadzie pod każdym względem oraz na każdym etapie, począwszy od produkcji, która musi odbywać się na czas, aby nie było opóźnień na dalszym etapie, pod względem samego załadunku, transportu – który nie zawsze zależy w stu procentach od zdolności kierowcy jadącego z dostawą oraz od przyjęcia w firmie docelowej. W międzyczasie spotykamy jeszcze jedną, bardzo odpowiedzialną posadę – spedytora.

Kim jest spedytor?

Spedytor jest odpowiedzialny za kontakt pomiędzy kierowcą a firmami, którymi współpracuje dane przedsiębiorstwo. W przypadku rynku międzynarodowego spedytor to także trochę tłumacz, ponieważ musi znać język danego przedstawiciela. Spedytor musi mieć wyrobioną ogromną odporność na stres podbramkowe sytuacje, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może wydarzyć się na drodze podczas przewozu towaru. Spedytor musi robić czasem również tłumaczenia dla firm, jeżeli jakiś punkt umowy czy dokumentów nie jest jasny dla kierowcy.

Z czym się to je?

Chociaż praca spedytora jest jedną z lepiej płatnych prac w Polsce, to jednak osoba na tym stanowisku doskonale wie, za co dostaje swoje wynagrodzenie. Robione na przykład tłumaczenia z francuskiego nie brzmiałyby tak samo, gdyby były przepuszczone przez translatora, dlatego obecność osoby kompetentnej, posiadającej umiejętność posługiwania się konkretnym językiem obcym jest niezbędna.

2 thoughts on “Praca spedytora międzynarodowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *