Przestrzeń życiowa

Wprowadzamy się do nowego mieszkania

Każde nowe mieszkanie jest dla jego przyszłych właścicieli wielką radością oraz dumą, dlatego każdy chce, aby było jak najpiękniejsze, budzące podziw a nawet zazdrość innych, a także by było w pełni funkcjonalne i dobrze służyło wszystkim jego mieszkańcom. Badania pokazują, że dobry nastrój mieszkańców zależy również od wystroju mieszkania i tego, jak jest ono urządzone. Dzisiejsze aranżacje mieszkań wyglądają zgoła inaczej niże te, które były wykonywane jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Dzisiaj w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń w kwestii rodzaju mebli czy surowca, z jakiego zostały wykonane.

Kiedy można się wprowadzać?

Wykończenia mieszkań mają różny charakter i nie dla każdego dewelopera oznaczają one dokładnie to samo. Najczęściej stanem deweloperskim nazywamy gotowe mieszkanie w sensie wykończonych ścian, założonych drzwi oraz okien. Cała reszta pracy należy do przyszłego właściciela. Może i lepiej, ponieważ malowanie mieszkań to bardzo żmudna i czasochłonna praca, a i tak każdy woli mieć mieszkanie pomalowane po swojemu a nie tak, jak to ktoś sobie wymyślił. W zasadzie aby się wprowadzić wystarczy przygotować chociaż jeden pokój i łazienkę, resztę można zrobić później.

Rynek wtórny

Z mieszkaniami pochodzącymi z rynku wtórnego zwykle są większe kłopoty, ponieważ wymagają zrobienia porządku po poprzednich właścicielach, ale dzięki temu ich cena jest zwykle nieco niższa niż nowych domów. Remonty mieszkań nie są zbyt ulubioną czynnością chyba wszystkich, wymagają wiele wysiłku i samozaparcia, a także często wyobraźni przestrzennej w wymyślaniu nowych aranżacji.

2 thoughts on “Wprowadzamy się do nowego mieszkania

  1. Moi znajomi kupili mieszkanie z rynku wtórnego i strasznie tego żałowali, okazało się, że poprzedni właściciele zostawili tam straszny syf.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *